T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

VEZİRSUYU TABİAT PARKI KIR EVLERİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Yayın Tarihi : 25.7.2022

Bölge Müdürlüğümüz Samsun DKMP İl Şube Müdürlüğü Vezirköprü DKMP Şefliği görev alanında yer alan Vezirsuyu Tabiat Parkı sınırları içerisindeki Kır Evleri Kamp Alanında yapımı tamamlanan 21 adet Kır Evi ve 1 adet Kır Evleri Hizmet Binası ile çevre peyzajının açılışı gerçekleştirildi.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, Bölge Müdürlüğümüz iştirakiyle proje desteği ve teknik destek verilen ve Tabiat Parkı İşletmecisi olarak Vezirköprü Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılan kır evleri kamp alanının açılışı Vezirköprü Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Ak Parti Genel Başkanı Vekili Sayın Binali YILDIRIM tarafından gerçekleştirildi.
Açılışa Eski Başbakanlarımızdan  Sayın Binali YILDIRIM’ın yanı sıra Samsun Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif DAĞLI, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Çevre Şehircilik ve Kültür Başkanı, Samsun Milletvekili Sayın Çiğdem KARAARSLAN, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Sayın Nihat SOĞUK, Samsun Milletvekilleri Sayın Fuat KÖKTAŞ, Sayın Orhan KIRCALI, Sayın Ahmet DEMİRCAN, Vezirköprü Kaymakamı Sayın Halid YILDIZ ve Vezirköprü Belediye Başkanı Sayın İbrahim Sadık EDİS, siyasi partilerin il ve ilçe temsilcileri ile ilçe halkı katıldı.
Kır Evleri Kamp Alanı açılışına Bölge Müdürlüğümüzü temsilen Bölge Müdürümüz Sayın Halim ÖZDEMİR, Milli Parklar Şube Müdürümüz Sayın Fatih KARAKAYA ve Samsun DKMP İl Şube Müdürümüz Sayın Mevlüt ÖZYANIK katılım sağladı.
51 m2 taban alanlı ve tek katlı 11 adet, 56 m2 taban alanlı ve 10 adet olarak yöresel mimariye ve kültüre uygun olarak yapılan kır evleri, bölgede yer alan korunan alanlara gelen ziyaretçilerin konaklama ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak yapılmış olup aynı zamanda yöre turizmine ve ekonomisine de katkı sunacaktır.